1. Dziś w Warszawie uroczystości beatyfikacyjne Prymasa Tysiąclecia – Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Transmisja w TVP – o godz. 12.00.

2. Dziś też rozpoczyna się w całej naszej Ojczyźnie XI Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Modlić się będziemy o dobre owoce wychowania do życia zgodnego z wartościami chrześcijańskimi.

3. W tym tygodniu wypada:

a/ poniedziałek – wspomnienie świętego Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;

b/ wtorek – liturgiczne święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
W Dąbiu: o godz. 18:00 będzie Nabożeństwo „Drogi Krzyżowej” a następnie – Msza święta.

c/ środa wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej;

d/ czwartek – wspomnienie świętych Męczenników: Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa;

e/ piątek – Dzień Golgoty Wschodu – „Dzień Sybiraka”;

f/ sobota – liturgiczne święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona drugorzędnego Polski i Patrona Młodzieży Polskiej. To dzień Imienin Ks. bpa Stanisława Salaterskiego – Wikariusza Generalnego naszej Diecezji.

4.  Przyszła niedziela – w całym Kościele przeżywana będzie jako Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.

5. Ofiary na tacę z przyszłej niedzieli przeznaczone są na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

6. Ponadto w przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość odpustową w Dąbiu.
Suma odpustowa będzie o godz. 11:00, a po Niej Procesja Eucharystyczna wokół kościoła.
Dlatego w kościele parafialnym w Zasowie nie będzie Mszy św
iętej o godz. 11:00.

7W Dąbiu: O przygotowanie do uroczystości odpustowych prosimy:

a/ strażaków – niosących baldachim i sztandar,

b/ wszystkich noszących feretrony,

c/ dziewczynki sypiące kwiaty,

d/ chłopców – ubranych na wzór ministrantów,

e/ Liturgiczną Służbę Ołtarza czyli Lektorów i Ministrantów.

f/ Możliwość SPOWIEDZI z racji odpustu będzie w czwartek od 17:30.
Po spowiedzi o godz. 18:00 – Msza święta.

8. Ponadto w DĄBIU: o przygotowanie kościoła oraz placu kościelnego proszone są panie: Krystyna Działo, Beata Darłak, Anna Ryś, Krystyna Łoboda, Maria Kubisztal, Angelina Kozub, Krystyna Trela, Anna Zawierucha-Działo i Agata Socha.

9. W ZASOWIE: O sprzątanie kościoła, chóru i placu kościelnego w tym tygodniu proszone są panie: Renata Koszarska, Barbara Kuciemba, Agnieszka Szpyrka, Barbara Partacz i Anna Zioło.

10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone dziś w podpisanych kopertach, a przeznaczone na potrzeby parafii.

11. Sakramentu Chrztu Świętego w tym miesiącu – z racji odpustu w Dąbiu – udzielimy wyjątkowo – w 4. niedzielę września, 26 IX o godz. 11:00.

12. I jeszcze jedna wiadomość: Jak pewnie większość już wie, „do domu Ojca” odszedł w Warszawie Ks. Bp Marian Duś. Pochodził z naszej parafii /rodzice: z Róży i Wiewiórki/. W naszym kościele został ochrzczony, tutaj przyjmował Sakramenty Święte, w naszym kościele też przeżywał swoje Prymicje: te kapłańskie i te biskupie. Na naszym Cmentarzu spoczywają Jego Rodzice.
Pogrzeb Ks. Bpa Mariana będzie we wtorek o godz. 11.00 w Warszawie, w Świątyni Opatrzności Bożej – i w tym kościele zostanie złożone Ciało Zmarłego.

13Młodzież naszej parafii zapraszamy na dekanalne spotkanie młodzieży w najbliższy piątek 17 IX o godz. 19.00 w Radomyślu Wielkim. Szczegóły w internecie. Zapisy na autobus u księdza Bartłomieja do środy włącznie. Potrzebna pisemna zgoda rodziców.

14. Najnowszy numer Gościa Niedzielnego (6zł) do nabycia w kościele na stoliku pod chórem. Jest także numer specjalny Gość Extra w cenie 10 zł w całości poświęcony nowym błogosławionym, Kard. Stefanowi Wyszyńskiemu i Matce Róży Czackiej. Zachęcamy.

15. Intencje mszalne.