1. Przeżywamy dziś uroczystość odpustową ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona naszej Ojczyzny, naszej Tarnowskiej Diecezji i naszej Parafii. Polecamy naszemu Patronowi wszystkie sprawy, którymi żyjemy, a szczególnie Księdza Prałata, prosząc o łaskę zdrowia. W tych dniach minęło 30 lat jego proboszczowania w zasowskiej parafii.

2. W czwartek 13 maja o godz. 18:00 w naszym kościele parafialnym JE Bp Stanisław Salaterski udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii oraz Rudy i Dąbrówki Wisłockiej. Młodzież ta wraz ze swoimi świadkami zgromadzi się w kościele o godz. 17:50; wszyscy powinni mieć „maseczki” zasłaniające usta i nos. Ofiara na tace zebrana w czasie Mszy świętej Bierzmowania przeznaczona jest na fundusz Stypendialny Fundacji im. Arcybiskupa Jerzego Ablewicza – dla zdolnej a ubogiej młodzieży. Możliwość spowiedzi codziennie przed Mszą świętą, a także w środę od godziny 17.00 do 18.00. Triduum przygotowujące kandydatów do sakramentu bierzmowania od poniedziałku do środy o 18.00. Obecność obowiązkowa.

3. W piątek – liturgiczne święto świętego Macieja, Apostoła. Po nabożeństwie majowym Koronka do Bożego Miłosierdzia.

4. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej parafii przeżywać będziemy jednocześnie Uroczystość I Komunii świętej dzieci klas III. Uroczystość ta odbędzie się:
– w kościele w Dąbiu: o godz. 9:30;
– w kościele w Zasowie: o godz. 11:00.
Prosimy, aby te Msze święte „zostawić” dla rodzin dzieci Komunijnych.
Próba uroczystości I Komunii:
– w Dąbiu: w czwartek o godz. 15:30;
– w Zasowie: w piątek o godz. 16:30.
Natomiast po raz pierwszy dzieci te przystąpią do sakramentu Pokuty i Pojednania w sobotę:
– w Dąbiu: o godz. 15:00;
– w Zasowie: o godz. 16:30

5. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone dziś w kopertach na potrzeby parafii.

6. O sprzątanie kościoła, chóru i placu kościelnego oraz przygotowanie ich do uroczystości I Komunii świętej prosimy:
– w Zasowie: rodziców dzieci klas II z Zasowa i Mokrego;
– w Dąbiu: rodziców dzieci klasy I.

7. W tym miejscu chcę bardzo serdecznie podziękować osobom, które w minionym tygodniu bezinteresownie pomogły oczyścić i uporządkować otoczenie kościoła i plebanii, poświęcając swój cenny czas. Były to następujące osoby: Jacek Opiela, Andrzej Nosal, Stanisław Labak, Edwin Ćwiok, Zbigniew Latała, Andrzej Szacik, Michał Bartkowicz, Zbigniew Ryczek, Damian Ferenc, Michał Grześkiewicz oraz druhowie OSP Zasów. „Bóg zapłać” za wszelkie formy pomocy.

8. Według aktualnych wytycznych władz państwowych, w kościołach w czasie Mszy i nabożeństw może przebywać jedna osoba na 15 metrów kwadratowych. Oznacza to, że w kościele w Zasowie może jednocześnie przebywać 45 osób, a w Dąbiu 35.

9. Komenda Powiatowa Policji w Dębicy apeluje do wszystkich osób samotnych, starszych i ich rodzin o zachowanie szczególnej ostrożności w związku z licznymi zgłoszeniami o dokonywanych oszustwach.
Zobacz szczegóły.

10. Podaję do wiadomości, że święcenia kapłańskie diakona Grzegorza Gałata nie odbędą się 22 maja. Biskup odesko-symferopolski zdecydował o odłożeniu ich w czasie.

11. Intencje mszalne.