Przychodnia NZOZ „Pod Jesionem” w Róży zaprasza wszystkich Seniorów będących w wieku 75-ciu lat oraz powyżej do bezpłatnego zaszczepienia się przeciwko grypie. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt osobisty bądź telefoniczny z przychodnią od najbliższego poniedziałku celem ustalenia dogodnego dla Pacjenta terminu szczepienia. Dla osób samotnych mających istotne problemy z poruszaniem się możliwe jest zaszczepienie w domu Pacjenta.
Telefon do przychodni 14 681-22-66

Kierownik przychodni
dr n. med. Paweł Nalepa

W obecnej sytuacji epidemiologicznej nie należy odkładać czy obawiać się szczepienia, gdyż jest ono całkowicie bezpieczne, a zabezpiecza przed zachorowaniem na grypę, dającą często poważne powikłania kardiologiczne bądź pulmunologiczne zwłaszcza u u osób starszych schorowanych ze współistniejącymi chorobami przewlekłymi jak: cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia pracy serca, astma oskrzelowa czy deficytami odporności.
Takie szczepienie powinien otrzymać w naszym kraju każdy Senior wczesną jesienią, aby zabezpieczyć go przed chorobą przez cały sezon jesienno-zimowo-wiosenny. Ponieważ szczepionka dedykowana na obecny sezon infekcyjny dostępna jest bezpłatnie dopiero teraz nie należy zwlekać z decyzją i należy wykorzystać czas aby organizm zdążył jeszcze uodpornić się póki jest się zdrowym. Osoby młodsze prosimy o zachęcenie swych rodziców do zaszczepienia się oraz o pomoc im w kontakcie z rejestracją przychodni.